Olimax

O nas

Firma Olimax NT została założona przez Zofię Vahlberg oraz Krystynę Bojek w latach 90. Fascynacja konopiami towarzyszy im od samego początku. Dzisiaj  uprawiają już ok 600 hektarów w całej Polsce. W 2016 roku zarejestrowały odmianę Glyana i oferują materiał siewny w całej Unii Europejskiej.

MISJA

Jako etyczna i odpowiedzialna społecznie firma kultywujemy uprawy konopi w Polsce oferując konsumentom naturalne, ekologiczne produkty. Aktywnie wspieramy proces zwiększania świadomości przedsiębiorców i konsumentów. Przyjmujemy filozofię gospodarki o obiegu zamkniętym i dokładamy wszelkich starań, aby stosować się do tej strategii.

EKOLOGIA

Konopie charakteryzują się bardzo małym zapotrzebowaniem na nawozy, środki ochrony roślin i pestycydy. Niezwykle ekologiczną uprawą czyni ją także redukcja CO2.

TECHNIKA

Olimax NT to pierwsza firma specjalizująca się w uprawach wysokich konopi przemysłowych. Oferujemy usługę zbioru konopi. Za jednym przejazdem otrzymujemy pociętą na odcinki ok 50cm słomę oraz kwiat. Nasz sprzęt jest w stanie skosić 4,5 hektara na godzinę.

W roku 2018 mamy zamiar uruchomić pierwszą linię do dekortykacji słomy konopnej. Będziemy informować o postępach prac!

Olimax logo szare tlo

Zadzwoń do nas:

Zamów telefonicznie!

+48 570 258 000

+48 600 454 787

+48 606 334 866

Napisz do nas:

office@olimax.pl

shop@olimax.pl

Olimax NT Sp. z o.o.:

ul. Bukowa 2, Bilcza k. Kielc